Kommenteeri

Alliansshanked 

BrainTeam toob alliansshanked Eestisse

Eesti ehitushangete maastikul on pidevalt kurdetud selle üle, et madalate hinnapakkujate tõttu ei saada lõppkokkuvõttes oodatud kvaliteeti. Mõningane murrang on toimunud alates hetkest, kui Riigi Kinnisvara hakkas kasutama hangetel ka väärtuspõhiseid kriteeriume, mille projektid on edukad olnud. Tõsi, väärtuspunktide osakaal on endiselt veel madal. Seda põhjusel, et turg esmalt teisiti lähenemisega harjuks.

Ent sellest samm edasi on allianss hange, mida Eestis ehitussektoris veel ei tunta. Allianss hange on aga Soomes saavutanud hea hoo ning loonud väärtust nii tellijatele, tegijatele kui ka pakkunud suurel hulgal arenguvõimalusi kõigi hanke osapooltele.

BrainTeam OÜ, eesotsas konsultant Sulev Senkeliga on sõlminud koostööleppe Soome juhtiva alliansshangetega tegeleva ettevõtte Vison Alliance Partners OY-ga, et kohandada põhjanaabrite kogemust ka Eesti hanke- ja ehitusmaastikule.

Mis on allianss hange?

Lühidalt öelduna on tegemist koostöövormiga, kus hanke elluviimisel töötavad Tellija ning üks või mitu teenusepakkujat (projekteerija, ehitaja, tarnija jne) ühtse integreeritud meeskonnana, et ehitada lepingu raames valmis konkreetne projekt, kus kõigi ärihuvid juhinduvad projekti tulemusest.

Allianss hangetel võtavad kõik lepingu osapoolsed võrdse vastutuse ning jagavad vastavalt tulemusele ühiselt boonuseid või vähendavad proportsionaalselt kasumimarginaali.

Kui seni on peljatud antud mudelit, sest see ei ole defineeritud Eesti seadustes, siis viimase Rahandusministeeriumi info kohaselt ei vajagi antud hankemudel definitsiooni, sest see hõlmab komponente, mis on teiste mõistetega kirjeldatud nii Euroopa direktiivides kui ka Eesti riigihangete seadustes.

Lisainfo: Sulev Senkel, sulev@brainteam.ee, +372 5214 429

Lisa kommentaar

Email again: